دانلود کتاب سفر به مرکز کره زمین | allfordownload.ir All For Download | نرم افزار, بازی, سریال, فیلم, کارتون دانلود کتاب سفر به مرکز کره زمین | All For Download | نرم افزار, بازی, سریال, فیلم, کارتون
مطالب تازه

دانلود کتاب سفر به مرکز کره زمین

دانلود کتاب سفر به مرکز کره زمین

دانلود کتاب سفر به مرکز کره زمین

دانلود کتاب سفر به مرکز کره زمین

نام کتاب : سفر به مرکز زمین

نویسنده : ژول ورن

حجم : ۱٫۷۵ مگابایت

تعداد صفحه : ۸۴ صفحه

فرمت : PDF

سفر به مرکز کره زمین [Voyage au centre de la Terre]. رمانی پرحادثه از ژول ورن (۱۸۲۸-۱۹۰۵)، نویسنده فرانسوی، منتشر شده به سال ۱۸۶۴٫ در خانه آرام محله قدیمی هامبورگ، آکسل به کارهای عموی تند خوی خود، پروفسور لیدنبروک ، که زمین­شناسی متبحر است کمک می­کند و به آکسل دختر خوانده اوگراوبن در نهان عشق می­ورزد،. پس از کشف یک نوشته رمزی و کهنه نظم امور ناگهان به هم می­ریزد. در این نوشته رمزی، آرنه ساکنوسم، کیمیاگر ایسلندی قرن شانزدهم، شرح می­دهد که چگونه از طریق یکی از دهانه­های کوه آتش­فشان خاموش اسنِفِلس در ایسلند تا مرکز کره زمین پیش رفته است. پروفسور لیدنبروک، بی­آنکه لحظه­ای را هدر دهد گروهی را برای سفر اکتشافی آماده می­سازد. و یک ماه بعد، به دنبال یک راهنمای ایسلندی به نام بیلکه، که برعکس پروفسور مردی خونسرد و بلغمی مزاج است، عمو و برادرزاده از راه همان دهانه آتش­فشان خاموش وارد زمین می­شوند. این سفر پر از حوادث هیجان­آور است. از جمله: گم شدن و پیدا شدن آکسل، تشنگی، عبور از روی یک دریای زیرزمینی که به نور پدیده الکتریکی ناشناخته­ای روشن است و بر کناره­های آن رستنیهای کوه پیکر دوران دوم زمین شناسی سر برآورده است؛ نبرد مرگ و زندگی میان دو دایناسور؛ برخاستن توفان و غرق شدن کلک آنها؛ کشف سنگواره انسان دوره چهارم زمین شناسی، که  بعدا موضوع سخنرانی عالمانه پروفسور قرار می­گیرد؛ سپس، برخورد با یک موجود زنده (انسان یا حیوان)، و نهایتا گمگشتگی درمنطقه ای ناشناخته .  در ادامه یک خنجر زنگ­زده و حروف حک شده بر صخره بار دیگر راه را به آنها نشان می­دهد، ولی بدبختانه راه بر اثر زلزله بسته شده است. مانع را مین­گذاری می­کنند و خود روی کلک در میان دریاچه منتظر می­مانند. مین منفجر می­شود و همه چیز را زیر و رو می­کند. مسافران ما همان راه ساکنوسم را در پیش می­گیرند. ولی، دریا همراه آنهاست. پس از سقوط هولناک در گردابهای خروشان، آب کلک را در یکی از تونلهای عمودی به بالا می­راند و بر اثر گرمای مواد مذاب بخار می­شود. سپس، در میان آتش­فشانیهای سهمگین، مسافران ما که از دهانه خاموش کوه اسنفلس (در ایسلند) به درون زمین رفته بودند از دهانه پرجوش و خروش کوه استرومبولی (در ایتالیا) به بیرون پرتاب می­شوند.

کتاب محتوای ادبی قابل توجهی دارد. مناظر وهم­آمیز، به صورت مجسم و بی­پیرایه وصف شده است. سه قهرمان رمان از زنده­ترین آفریده­های ژول ورن­اند و شخصیتها از نظر روانشناسی منسجم و منضبط­اند و با توفیق کامل و در تقابلی سنجیده و دلپذیر همدیگر را متعادل می­کنند.

260px-A_Journey_to_the_Centre_of_the_Earth-1874

لینک دانلود

دانلود | Download

جوابی بنویسید