Home / تور / جاذبه های گردشگری / بهترین فصل سال برای دیدن جاذبه های گردشگری قشم

بهترین فصل سال برای دیدن جاذبه های گردشگری قشم

بهترین فصل سال برای دیدن جاذبه های گردشگری قشم

گفتیم که به طور کلی جاذبه های گردشگری قشم رو باز هستن و همشون رو هم فقط روزا میشه دید. استثنا تنها موزه ژئوپارک و پارک کروکودیل نوپک هستن که شب‌ها هم برای بازدید بازن. البته خود قشم یه جاذبه گردشگریه. یعنی مثلا ساحل که همیشه به روی همه بازه و شما هر وقت خواستید هرجا خواستید می‌تونید برید لب ساحل و از دیدن دریا و شنیدن صدای موجا لذت ببرید.

چون جاذبه های گردشگری قشم اکثرا رو باز هستن، بازدید لذت بخش از این جاذبه‌ها خیلی به آب و هوا بستگی داره. پس بهترین مواقع برای بازدید از دیدنی های قشم، اوقات خنک سال یعنی از اواسط شهریور تا اواسط فروردینه. (نهایتا تا اواسط اردیبهشت) بعد از اون با اینکه شب‌ها هوا خنکه ولی روزا گرم میشه.

اطلاعات بیشتر در مورد قشم

اواسط فروردین تا اواسط شهریور:

هوا کم کم گرم میشه و از اواسط اردیبهشت گرما اذیت می‌کنه. توصیه میشه برای گردش این ماه‌ها رو انتخاب نکنید.

لاکپشت های پوزه عقابی اواخر اردیبهشت از تخم بیرون میان و اگه مشتاق دیدار و عکاسی از این موجودات زیبا هستید بهترین موقع آخر اردیبهشته.

بهترین زمان برای شنا و ساحل گردی، ماه‌های گرم ساله. آب دریا از اوایل فروردین تا نهایتا اواخر مهر و حتی آبان برای شنا عالیه. (بهترین حالت اوایل فروردین تا اوایل مهر)

اواسط شهریور تا اواسط فروردین:

مثلا اگر موقع سفر به هنگام مشتاق دیدن دلفین ها هستید، بهتره تو ماه‌های خنک و اوایل صبح شانستون رو امتحان کنید.

آب دریا سرده و برای شنا مناسب نیست. (تا اواخر مهر و از اوایل فروردین دمای آب مناسبه)

هوا خنکه بهترین ایام برای دیدن جاذبه های گردشگری قشم.

شنا:

شنا هم مربوط میشه به جاهای دیدنی قشم. ولی چون اولا وضعیتش درست برعکس بقیه جاذبه هاس و در ثانی قشم هیچی که نداشته باشه همین سواحل بکر خودشون یک جاذبه گردشگری هستن و ارزش داره ادم به خاطرشون از دو هزار کیلومتر اونطرفتر پاشه بیاد قشم!

بگذریم؛ درسته که اینجا جنوبه و هوا گرم، اما اینجوری نیست که تو پاییز و زمستون که هوا بهتره، آب دریا هم خنک باشه. توی وبسایت های اینترنتی زیاد دیدیم که توصیه کردن که بهترین مواقع سال برای سفر و شنا اواخر پاییزه. نه! اون مواقع آب دریا برای شنا سرده و اگر دوست ندارید سرما بخورید اصلا بهش فکر نکنید. به جاش اگه واقعا دوست دارید از دریا و شنا لذت ببرید، فصول گرم سال رو انتخاب کنید. از اوایل فروردین تا نهایتا اواخر مهر و اوایل آبان. (بهترین حالت اوایل فروردین تا اوایل مهر)

دقت کنید که گفتیم آب برای شنا سرده اما نه اونقدر سرد که نتونید پا رو به آب بزنید و تو شن‌های نرم ساحل قدم بزنید.

لابد می‌پرسید که کجاها برای شنا خوبه. خب جواب ما اینه که هر جا اراده کنید و ساحل مناسب و شنی پیدا کنید. اما چندجا از بهترین جاها این موارده:

پارک زیتون:

پارک زیتون یک پارک ساحلی کنار سیتی سنتره  و نزدیک دریا ساخته شده. شما می‌تونید تو ساحل پارک شنا کنید.

مجتمع تفریحی ساحل طلایی (پلاژ سیمین): این مجتمع هم هتله و هم مکان تفریح با ساحل اختصاصی. اگر دوست نداشتید از هتل استفاده کنید می‌تونید از امکانات تفریحش استفاده کنید.

سواحل بکر اطراف روستای کانی:

اگر وقت بذارید و برید غرب جزیره، میتونید از سواحل دست نخورده و ساکت روستای کانی لذت ببرید.

هر جایی که عشقتون کشید!!

اواسط فروردین تا اواسط شهریور:

اب دریا برای شنا عالیه این زمان می‌تونه تا اوایل فروردین و اواخر مهر و آبان هم کش بیاد. اما تضمینی نیست که تو آبان و آذر آب دریا مناسب باشه.

اواسط شهریور تا اواسط فروردین:

از اواخر پاییز آب دریا برای شنا سرده و توصیه نمیشه که برای شنا برنامه بریزید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *